• زنجیر-گیربکس-لیفان-X50

زنجیر گیربکس لیفان X50


 • LBV1502501
 • لوازم گیربکس خودرو
 • لوازم-یدکی-لیفان-X50
 • 0 توماندر لوازم یدکی گیربکس لیفان ، قطعه زنجیر گیربکسلیفان X50 اتومات محصول کرمان موتور با برند LIFAN MOTORS مربوط به خودرو لیفان X50 و با شناسه فنی LBV1502501 مشخص می باشد.زنجیر گیربکس لیفان برای مدل X50 اتومات قابل استفاده است.

در گیربکس های اتومات لیفان از مدل CVT برای انتقال قدرت در سیستم گیربکس از زنجیر گیربکس لیفان یا به عبارت انگلیسی آن Automatic Transmission Chain گفته می شود در مدل گیربکس های CVT لیفان برای انتقال نیروی بین موتور و مجموعه گیربکس از زنجیر گیربکس استفاده می شود درواقع زنجیر گیربکس لیفان واسط میان شفت های گیربکس و شفت موتور واقع شده است معمولا زنجیر گیربکس از جنس فولاد قوی و تقویت شده می باشد که می تواند در برابر فشار و نیروی زیاد قطعات گیربکس و گشتاور موتور لیفان دارای مقاومت بالایی از خود داشته باشد

علل خرابی زنجیر گیربکس لیفان

ایفای نقش زنجیر گیربکس در خودرو لیفان بسیار حائز اهمیت است چرا که خرابی آن می تواند باعث قطع ارتباط و انتقال قدرت و سرعت باشد از مهمترین نشانه هایی که باعث می شوند خرابی در این قطعه به وجود آید در زیر اشاره شده است :

 • وجود آلودگی و کثیفی در گیربکس اتومات لیفان : بودن آلایندگی زیاد در گیربکس لیفان به مدت طولانی می تواند زنجیر گیربکس لیفان را خراب کند این آلایندگی ها از ذرات خارجی نظیر گرد و غبار، رسوبات روغن، ترکیب‌های شیمیایی ناخواسته و سایر موارد تشکیل می شوند
 • عدم روانکاری در زنجیر گیربکس لیفان : وجود فرسودگی و زنگ زدگی در زنجیر گیربکس لیفان می تواند از نبودن روغن گیربکس CVT در خودرو لیفان باشد که باعث می شود زنجیر به درست و روانی کار نکند و پارگی در زنجیر گیربکس اتفاق بیافتد.
 • وجود تنش نادرست در گیربکس لیفان : افزایش و کاهش سرعت در خودرو لیفان باید به صورت صحیح توسط راننده انجام گیرد وجود گاز هرز و یا تزمز های ناگهانی باعث تنش در گیربکس لیفان می شود و این تنش می تواند باعث کش آمدن زنجیر گیربکس لیفان گردد و در نهایت می تواند منجر به شکسته شدن و پاره شدن گردد.
 • خرابی در فولی های گیربکس لیفان : زنجیر گیربکس لیفان در میان فولی های گیربکس لیفان قرار می گیرند خرابی در هر یک از فولی ها می تواند باعث عدم تعادل و نادرست کار کردن زنجیر گیربکس شوند.
 • اتمام عمر مفید زنجیر گیربکس لیفان : مانند قطعات دیگر در گیربکس لیفان می توان گفت که زنجیر گیربکس نیز دارای عمر مفید برای کار دارد در صورت استفاده طولانی مدت از گیربکس لیفان بایستی روغن گیربکس در زمان مناسب تعویض گردد تا عمر مفید آن بالاتر رود.

برای جلوگیری از خرابی زنجیر گیربکس اتوماتیک لیفان ، مراقبت و نگهداری دوره‌ای لازم است. این شامل تعویض روغن و فیلترها در زمان مشخص، رعایت تنش صحیح زنجیر ، استفاده از روانکاری و روغن متناسب و نظارت دقیق بر شرایط کثیفی و آلودگی زنجیر است. همچنین، رعایت دستورات و راهنمایی‌های تولیدکننده و بررسی منظم زنجیر می‌تواند به جلوگیری از خرابی زنجیر کمک کند.

نشانه خرابی زنجیر گیربکس لیفان

از آنجایی که زنجیر گیربکس لیفان در صورت خرابی می تواند نشانه هایی را به همراه داشته باشد باید گفت که زنجیر گیربکس لیفان در داخل گیربکس لیفان تعبیه شده است و امکان بازدید در زمان تعویض روغن گیربکس لیفان وجود ندارد در زیر برخی از نشانه های معیوب بودن زنجیر گیربکس لیفان آورده شده است :

 • شنیده شدن صدای غیر طبیعی از گیربکس اتومات لیفان : در صورتی که زنجیر گیربکس لیفان دچار ایراد شده باشد از سمت گیربکس لیفان در حین رانندگی با صداهای غیر طبیعی نظیر صدای تیز یا صدای واژگونی مواجه خواهیم شد که این صدا می تواند ناشی از عدم کارکرد درست و روان بودن زنجیر گیربکس بر روی فولی های گیربکس لیفان باشد.
 • پایین آمدن کیفیت در عملکرد و قدرت خودرو لیفان : زمانی که خودرو لیفان به درستی سرعت مناسب خود را درحین رانندگی داشته باشد به عبارتی دچار کندی سرعت و یا از دست دادن قدرت حرکتی خود شود می گوییم زنجیر گیربکس دچار خرابی است و نمی تواند کیفیت لازمه را برای حرکت خودرو لیفان تامین کند.
 • وجود لرزش و لغزش از گیربکس لیفان : اگر در حین حرکت لرزش و لغزش از سمت گیربکس لیفان در زیر پای خود احساس کرد می توان گفت که زنجیر گیربکس لیفان دچار کشیدگی بیش از اندازه شده است و می تواند نشانه پارگی در زنجیر گیربکس لیفان را به وجود آورد.
 • وجود نشتی روغن از گیربکس اتومات لیفان : نشت روغن از گیربکس می تواند باعث کاهش روغن در گیربکس لیفان شود و از روان کار کردن زنجیر گیربکس لیفان جلوگیری کند و باعث پارگی و شکستگی زنجیر گیربکس گردد.
 • وجود سایش در زنجیر گیربکس لیفان : وجود خراش و آسیب های ظاهری مانند ضربه در زنجیر گیربکس لیفان می تواند نشانه سایش در آن باشد که در صورت مشاهده آن بایستی اقدام به تعویض آن کرد.

توجه داشته باشید که این نشانه‌ها فقط برخی از ممکنه‌ها هستند و برای اطمینان کامل و تشخیص صحیح، توصیه می‌شود خودرو لیفان را توسط یک تکنسین ماهر لیفان بررسی کنید.

خرابی در گیربکس لیفان X50 اتومات می تواند در بسیاری از قطعات داخلی آن باشد. برای بررسی دقیق تر آن می توانید با شماره های فروشگاه تماس بگیرید تا از خدمات تعمیر گیربکس لیفان X50 ، سرویس و نگهداری گیربکس لیفان X50 و در نهایت در صورت لازم تعویض گیربکس لیفان X50 اطلاع کسب کنید در خودرو لیفان مدل X50 اتومات می توان بخشی از قطعات گیربکس X50 را با کد فنی مربوطه در زیر اشاره کرد :

 1. گیربکس لیفان X50 اتومات
 2. اویل پمپ گیربکس لیفان X50 اتومات
 3. ساعتی گیربکس لیفان X50 مدل A3
 4. ساعتی گیربکس لیفان X50 مدل A2
 5. زنجیر گیربکس لیفان X50
 6. صافی روغن داخل گیربکس لیفان X50
 7. سنسور فشار روغن گیربکس لیفان X50
 8. فیلتر بیرونی روغن گیربکس لیفان X50
 9. سیم کشی ساعت گیربکس لیفان X50
 10. صفحات شفت ورودی گیربکس لیفان X50
 11. رادیاتور خنک کن روغن گیربکس لیفان X50
 12. شفت ورودی گیربکس لیفان X50 اتومات
 13. مجموعه شفت خروجی گیربکس لیفان X50 اتومات
 14. فیلتر بیرونی روغن گیربکس لیفان X50
 15. کاسه نمد دیفرانسیل لیفان X50 اتومات
 16. کاسه نمد دیفرانسیل راست لیفان X50 اتومات
 17. فیلتر داخلی گیربکس لیفان X50 مدل A3
 18. گیج روغن گیربکس لیفان X50 اتومات
 19. لوله گیج روغن گیربکس لیفان X50 اتومات
 20. پایه لوله گیج روغن گیربکس لیفان X50 اتومات
 21. پوسته وسط گیربکس لیفان X50 اتومات
 22. پوسته عقبی گیربکس لیفان X50 اتومات
 23. سلکتور تعویض دنده لیفان X50 اتومات
 24. مجموعه کامل مکانیزم تعویض دنده لیفان X50 اتومات (ABC1504100B2)
 25. کابل تعویض دنده لیفان X50 اتومات (ABC1504200)
 26. کامپیوتر گیربکس لیفان X50 اتومات (ABC3621100C1)
 27. تورک کانورتور (توربین) گیربکس لیفان X50 اتومات (LAL1501100)
 28. پوسته گیربکس لیفان X50 اتومات (L5MF14A4-1701021A)
 29. کاسه نمد پمپ روغن گیربکس لیفان X50 اتومات (LAL1502301)
 30. مجموعه کامل شفت ورودی گیربکس لیفان X50 اتومات (LAL1502400)
 31. پوسته عقبی گیربکس لیفان X50 اتومات (LBV1502301)
 32. پیچ تخلیه روغن گیربکس لیفان X50 اتومات (LBV1502701)
 33. کارتل روغن گیربکس لیفان X50 اتومات (LBV1502710)

برای مشاوره و خرید لوازم یدکی لیفان و قطعات مرتبط با تنظیم موتور لیفان و گیربکس لیفان می توانید با فروشگاه لوازم یدکی پورمرتضی در ارتباط باشید و همچنین در صورت نیاز به تعمیر موتور لیفان و تعمیر گیربکس لیفان با شماره های تماس با ما فروشگاه تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به تعمیرگاه مربوطه لیفان با مکانیک ماهر راهنمایی کنند.

Gearbox LIFAN X50 MT (LBV1502501)

قطعات مربوط به زنجیر گیربکس لیفان X50

seporde
tejarat
post

1
سبد خرید
مجموع: 1000 تومان
جمع کل: 1000 تومان