تعویض کاسه نمد گیربکس جک

تعویض کاسه نمد گیربکس جک


لوازم-یدکی-جک

یکی از قطعات مهم در گیربکس جک که می تواند از نشتی روغن در میان شفت ورودی گیربکس جک و پوسته کلاچ گیربکس جک جلوگیری کند کاسه نمد گیربکس جک می باشد و برای تعویض کاسه نمد گیربکس جک بایستی در تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک توسط مکانیک ماهر جک انجام بپذیرد در زیر به مهمترین موارد مربوط به آن اشاره شده است و در ادامه به شرح کامل آن پرداخته شده است:

 1. مفهوم کلی کاسه نمد گیربکس جک
 2. وظیفه کاسه نمد گیربکس جک
 3. علل خرابی کاسه نمد گیربکس جک
 4. نشانه خرابی کاسه نمد گیربکس جک
 5. تعویض کاسه نمد گیربکس جک
 6. قیمت کاسه نمد گیربکس جک
 7. نتیجه گیری

مفهوم کلی کاسه نمد گیربکس جک

کاسه نمد گیربکس به عنوان قطعه مهمی در گیربکس جک شناخته می شود که می تواند مانع از عبور آلودگی های محیطی به گیربکس و جلوگیری از نشتی روغن به بیرون گیربکس جک را داشته باشد. در گیربکس های مدل دنده به صورت کلی محل قرار گیری کاسه نمد گیربکس مابین شفت ورودی گیربکس جک و پوسته کلاچ گیربکس جک می باشد و در گیربکس های اتومات محل قرار گیری کاسه نمد بروی اویل پمپ گیربکس جک می باشد.کاسه نمد گیریکس به گونه ای طراحی شده است که می تواند فضای میان این دوقطعه را پرکند و از موادی ساخته شده است که بتواند در برابر دمای داخلی گیربکس مقاومت بالایی داشته باشد.

کاسه نمد گیربکس جک قادر است که علاوه برحفظ روغن گیربکس و مانع از عبور سیالات به داخل گیربکس ، عملکرد و بهبود بالایی را در گیربکس جک ایجاد کند بنابراین به صورت کلی می توان گفت که بخشی از حفظ کیفیت و کارایی گیربکس جک بر عهده کاسه نمد گیربکس می باشد و کمک شایانی در ممانعت از ورود آب، گرد و غبار، خاک، ذرات جامد و سایر آلودگی‌ها به گیربکس را دارد.

تعویض کاسه نمد گیربکس جک

وظیفه کاسه نمد گیربکس جک

همانگونه که در بالا اشاره شده است کاسه نمد گیربکس جک می تواند از نفوذ سیالات نظیر روغن گیربکس به بیرون محیط ، مانع از عبور آب، گرد و غبار، ذرات جامد و سایر آلودگی‌ها به داخل گیربکس جک باشد.در زیر برخی از مزایای کاسه نمد گیربکس جک اشاره شده است:

 1. جلوگیری از نفوذ روغن گیربکس به محیط بیرون : یکی از وظایف اصلی کاسه نمد گیربکس جک جلوگیری از نشتی روغن گیربکس می باشد. روغن گیربکس می تواند عاملی برای روان کاری و کاهش اصحلاک قطعات داخل گیربکس را برعهده دارد که وجود نشتی در کاسه نمد گیربکس از این کارایی روغن گیربکس کاسته و باعث خراب شدن گیربکس جک می گردد.
 2. محافظت در برابر آب و سایر موارد به داخل گیربکس جک : کاسه نمد گیربکس جک علاوه بر جلوگیری از نفوذ روغن می تواند از ورود آب و رطوبت ، گردوغبار به محیط داخل گیربکس جک جلوگیری کند وارد شدن کوچکترین میزان رطوبت به گیربکس می تواند باعث افت گیربکس شود و خرابی در گیربکس جک را دوچندان کند بنابراین می توان به صورت کلی کاسه نمد گیربکس را به عنوان نقش حیاتی در گیربکس دانست.
 3. حفظ میزان کیفیت روغن گیربکس جک : یکی از دلایل کاهش عمر مفید و کیفیت در گیربکس جک را می توان ورود آلاینده ها به روغن گیربکس دانست بنابراین وجود کاسه نمد گیربکس جک می تواند اجازه داخل شدن الاینده ها به روغن گیربکس ندهد و سطح کیفی روغن گیربکس بالا بماند و در نهایت عمر مفید و عملکرد کیفیت گیربکس بالا برود.
 4. کم شدن صداهای غیر عادی از گیربکس جک : جنس کاسه نمد گیربکس جک معمولا از جنس نسوز می باشد و می تواند در برابر حرارت بالای گیربکس دوام بیاورد افزایش دوام و کارایی گیربکس می تواند صدای غیر عادی را درگیربکس بشدت کاهش دهد و این کاسه نمد است که نقش مهمی را کم شدن صدا ایجاد می کند.

علل خرابی کاسه نمد گیربکس جک

کاسه نمد گیربکس به عنوان قطعه مهم در گیربکس برای جلوگیری از نشت روغن در میان قطعات گیربکس مورد استفاده قرار می گیرد برخی دلایل وجود دارند که باعث خراب شدن در کاسه نمد گیربکس جک می شوند که در زیر آورده شده است :

 1. ساییدگی و معیوب شدن کاسه نمد گیربکس به صورت طبیعی : کاسه نمد گیربکس جک در طول زمان کارکرد به صورت طبیعی می تواند دچار ساییدگی و فرسودگی شود و از آنجایی که کاسه نمد مانع از نشت روغن به بیرون می شود در صورت فرسودگی می توان بیرون زدگی روغن را از میان قطعه پوسته گیربکس مشاهده کرد.
 2. خرید کاسه نمد گیربکس جک با کیفیت پایین : پایین آمدن بازدهی گیربکس جک با نشتی روغن از کاسه نمد گیربکس می تواند نشانه تعویض کاسه نمد با کیفیت پایین باشد و منجر به خرابی زودرس آن شده است.
 3. نصب نادرست کاسه نمد گیربکس جک : در صورتی که کاسه نمد گیربکس به صورت ناصحیح در زمان تعویض آن صورت گرفته باشد می تواند منجر به خرابی کاسه نمد گیربکس جک گردد و نشت روغن از آن به وجود آید.
 4. خرابی در قطعات دیگر گیربکس جک : معیوب بودن قطعات داخل گیربکس جک و یا وجود آلودگی بیش از اندازه در روغن گیربکس باعث بالارفتن دمای داخل گیربکس می شود و در نهایت کاسه نمد گیربکس دچار آسیب می گردد.

نشانه خرابی کاسه نمد گیربکس جک

 1. بیرون زدگی روغن از قسمت کاسه نمد گیربکس جک : در صورت خرابی در کاسه نمد گیربکس جک می توان از قسمت اتصال کاسه نمد با سایر قطعات ، نشتی روغن را مشاهده کرد.
 2. وجود رطوبت و آب در گیربکس جک : در صورت معیوب شدن کاسه نمد گیربکس جک ، ممکن است عوامل بیرونی نظیر آب و رطوبت وارد گیربکس شود.
 3. شنیدن صداهای غیر عادی از گیربکس جک : در برخی از اوقات ایجاد شدن صداهای غیر عادی می تواند حاصل ارتعاشات غیر عادی از گیربکس باشد که عامل به وجود آمدن این ارتعاشات می تواند خرابی در کاسه نمد گیربکس باشد .
 4. پایین آمدن عملکرد و کارایی گیربکس جک : در صورت معیوب شدن کاسه نمد گیربکس جک ممکن است موجب کاهش قدرت و سرعت گیربکس جک ، مشکل در تعویض دنده و حتی ناپایداری در عملکرد کلی گیربکس جک ایجاد شود.
 5. تغییر در شکل ظاهری کاسه نمد گیربکس جک : دربرخی از موارد ، خرابی و آسیب دیدگی کاسه نمد می تواند باعث تغییر در شکل ظاهری کاسه نمد ایجاد کند معمولا آثاری که مشاهده می شود شامل شکستگی و یا خم شدن از کاسه نمد می تواند باشد.

تعویض کاسه نمد گیربکس جک

با توجه به موارد بالا در نشانه های خرابی کاسه نمد گیربکس جک و برطرف کردن موارد اشاره شده در بالا باید گفت که در ابتدا بایستی خودرو جک نزد یک مکانیک ماهر جک برده شود که در تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک می توان با تعویض به موقع کاسه نمد گیربکس جک ایرادات مربوط به نشت روغن از گیربکس و حتی از بین بردن صدای گیربکس را رفع کرد بنابراین یک مکانیک ماهر گیربکس جک باید مراحل زیر را بدرستی انجام دهد باید توجه داشت که بنا به خودرو های موجود در کرمان موتور ، رفع و تعویض کاسه نمد گیربکس متفاوت خواهدبود در زیر سعی شده است که برخی مراحل مهم ذکر شود.

 1. قطع برق خودرو جک : در ابتدا بایستی خودرو در حالت خاموش و سرد باشد و قبل از شروع به هرکاری بایستی قطع برق از باتری خودرو جک انجام گیرد.
 2. آزادسازی گیربکس جک : جداسازی اتصالات مربوط به گیربکس جک برای آزاد سازی گیربکس نیاز است از مهمترین موارد آن می توان به آزاد شدن گیربکس از دسته موتور گیربکس جک و دیسک و صفحه و بلبرینگ گیربکس جک اشاره کرد.
 3. جداسازی کاسه نمد قدیمی : بعد از رها شدن گیربکس جک از اتصالات مربوط به موتور خودرو جک نیاز است که کاسه نمد قدیمی از پوسته جلویی گیربکس جدا شود و اقدام به تعویض آن کنید.
 4. پاکسازی و آماده سازی قطعه نو کاسه نمد گیربکس جک : بعد از جداسازی کاسه نمد از پوسته گیربکس جک بایستی اقدام به پاکسازی محل قرار گیری کاسه نمد در پوسته گیربکس از ضایعات و آلایندگی ایجاد شده از روغن و قطعات گیربکس جک انجام گیرد.
 5. نصب کاسه نمد جدید گیربکس جک : بعد از انجام گیری مراحل بالا اقدام به نصب کاسه نمد گیربکس جک باید کرد بهتر است برای جا زدن کاسه نمد به داخل پوسته از ابزارهای مربوطه ئاستفاده کنید و از ضربه زدن به کاسه نمد خوداری کنید.
 6. بازسازی گیربکس جک : پس از نصب کاسه نمد گیربکس جک اقدام به بستن پوسته گیربکس کنید.
 7. آزمایش و عیب‌یابی گیربکس جک : بعد از اتمام کارهای بالا نوبت به تست گیربکس است و نیاز است برق خودرو وصل شود و سلامت گیربکس جک با رانندگی کردن چک گردد و در صورت عدم نشتی روغن از کاسه نمد گیربکس جک می توان گفت که تعویض کاسه نمد گیربکس جک بدرستی انجام گرفته است.

اهمیت توجه به دستورالعمل و رعایت نکات ایمنی در هنگام تعویض کاسه نمد گیربکس جک بسیار مهم است. در صورتی که احساس مبهمی در مورد عملیات تعویض داشتید، توصیه می‌شود به یک تعمیرکار متخصص جک مراجعه کنید.

<

قیمت کاسه نمد گیربکس جک

اهمیت و وجود کاسه نمد گیربکس در گیربکس های خودرو جک بسیار بالاست در صورت نشتی روغن از گیربکس نمی توان انتظار کارکرد و کارایی بالایی را از گیربکس داشت بنابراین با چک کردن به موقع گیربکس جک و در صورت مشاهده خرابی از کاسه نمد گیربکس بایستی اقدام به تعویض آن کرد قیمت کاسه نمد گیربکس جک بنا به خودرو های موجودی کرمان موتور بسیار متفاوت می باشد در زیر سعی شده است علاوه بر کد فنی ذکر شده به همراه خودرو مربوطه اطلاعات جامع و مفیدی را به کاربران داد و جهت اطلاع از قیمت کاسه نمد گیربکس می توانید با فروشگاه تماس گرفته شود:

 1. قیمت کاسه نمد گیربکس جک S5 : در صورت داشتن خودرو جک S5 مدل دنده بایستی دانست که کاسه نمد در میان شفت ورودی گیربکس جک و پوسته گیربکس جک قرار گرفته است و با کد فنی 1701100U151B اشاره کرد و اما در صورت داشتن خودرو جک S5 اتومات بایستی دانست که کاسه نمد به همراه صفحه ای که در میان پوسته جلویی گیربکس و شفت ورودی گیربکس قرار گرفته است در گیربکس اتومات جک S5 ، به قرار گیری کاسه نمد به همراه صفحه واشر مجموعه کلاچ با کد فنی 1705500DT000 شناخته می شود برای تعویض کاسه نمد گیربکس جک S5 بایستی حتما نزد مکانیک ماهر گیربکس جک مراجعه کرد.
 2. قیمت کاسه نمد گیربکس جک J5 : در صورت داشتن خودرو جک J5 مدل دنده بایستی دانست که کاسه نمد در میان شفت ورودی گیربکس جک و پوسته گیربکس جک قرار گرفته است و با کد فنی S1700L21069-40010-F اشاره کرد و اما در صورت داشتن خودرو جک J5 اتومات بایستی دانست که کاسه نمد به همراه صفحه ای که در میان پوسته جلویی گیربکس و شفت ورودی گیربکس قرار گرفته است در گیربکس اتومات جک J5 ، به قرار گیری کاسه نمد گیربکس که به آن کاسه نمد اویل پمپ گیربکس جک J5 گفته می شود با کد فنی 1701100U2080 شناخته می شود برای تعویض کاسه نمد گیربکس جک J5 بایستی حتما نزد مکانیک ماهر گیربکس جک مراجعه کرد.
 3. قیمت کاسه نمد گیربکس جک J3 : در صورت داشتن خودرو جک J3 مدل دنده بایستی دانست که کاسه نمد در میان شفت ورودی گیربکس جک و پوسته گیربکس جک قرار گرفته است و با کد فنی 0 اشاره کرد برای تعویض کاسه نمد گیربکس جک J3 بایستی حتما نزد مکانیک ماهر گیربکس جک مراجعه کرد.
 4. قیمت کاسه نمد گیربکس جک S3 : در صورت داشتن خودرو جک S3 مدل اتومات بایستی دانست که به کاسه نمد گیربکس که به آن کاسه نمد اویل پمپ گیربکس جک S3 گفته می شود با کد فنی 1701100U8520-02 شناخته می شود برای تعویض کاسه نمد گیربکس جک S3 بایستی حتما نزد مکانیک ماهر گیربکس جک مراجعه کرد.
 5. قیمت کاسه نمد گیربکس جک J4 : در صورت داشتن خودرو جک J4 مدل اتومات بایستی دانست که به کاسه نمد گیربکس که به آن کاسه نمد اویل پمپ گیربکس جک J4 گفته می شود با کد فنی 1701100U8520-02 شناخته می شود برای تعویض کاسه نمد گیربکس جک J4 بایستی حتما نزد مکانیک ماهر گیربکس جک مراجعه کرد.

تعویض کاسه نمد گیربکس جک

مشاوره در خرید لوازم موتوری جک و لوازم گیربکس جک

برای مشاوره و خرید لوازم یدکی جک و قطعات مرتبط با تنظیم موتور جک و گیربکس جک می توانید با فروشگاه لوازم یدکی پورمرتضی در ارتباط باشید و همچنین در صورت نیاز به تعمیر موتور جک و تعمیر گیربکس جک با شماره های تماس با ما فروشگاه تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به تعمیرگاه مربوطه جک با مکانیک ماهر راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تنظیم موتور جک در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. تعمیرگاه و مکانیکی خودرو جک
 2. تعمیرگاه و مکانیکی موتور خودرو جک
 3. تعویض تسمه تایم خودرو جک
 4. تنظمیم موتور خودرو جک
 5. تعویض پمپ روغن موتور خودرو جک
 6. تعویض دسته موتور جک
 7. تعمیر و تعویض سرسیلندر موتور جک
 8. تعویض و تعمیر بلوک سیلندر موتور جک
 9. تعویض کاتالیزور خودرو جک

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تعمیر گیربکس جک در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. تعمیر گیربکس اتومات جک مدل CVT
 2. تعمیر و تعویض گیربکس اتومات دوکلاچه جک
 3. تعمیر گیربکس جک دنده دستی
 4. تعمیرگاه و تعمیر گیربکس جک
 5. ماهک تعویض دنده گیربکس جک
 6. بلبرینگ گیربکس جک
 7. تعویض دنده برنجی گیربکس جک
 8. تعویض پوسته عقب گیربکس جک
 9. تعویض اویل پمپ گیربکس جک
 10. تعویض شفت ورودی گیربکس جک
 11. تعویض خنک کن گیربکس جک
 12. تعویض فیلتر روغن گیربکس جک.
 13. تعویض کاسه نمد گیربکس جک

قطعات مربوط به تعویض کاسه نمد گیربکس جک

آخرین مطالب مربوط به تعویض کاسه نمد گیربکس جک

seporde
tejarat
post

1
سبد خرید
مجموع: 1000 تومان
جمع کل: 1000 تومان