تعویض فیلتر روغن گیربکس جک

تعویض فیلتر روغن گیربکس جک


لوازم-یدکی-جک

در زمانی که گیربکس جک معیوب می شود و ایرادهایی نظیر نگرفتن کلاچ خودرو و شنیدن صدای غیر طبیعی از گیربکس جک برای رانندگان دیده می شود معمولا با مراجعه به تعمیرگاه گیربکس جک و بررسی آن متوجه در خرابی گیربکس جک می شوند شنیده شدن ایرادهای بالا و حتی نشتی روغن از گیربکس جک نیاز به تعمیر گیربکس جک نزد مکانیک ماهر دارد بنابراین در این مقاله قصد داریم درباره پوسته کلاچ گیربکس جک صحبت کنیم که مهمترین موارد آن در زیر آورده شده است و در ادامه به تک تک آنها به صورتکامل شرح داده شده است.

 1. مفهوم کلی فیلتر روغن گیربکس جک
 2. وظیفه فیلتر روغن گیربکس جک
 3. علل خرابی فیلتر روغن گیربکس جک
 4. نشانه خرابی فیلتر روغن گیربکس جک
 5. تعویض فیلتر روغن گیربکس جک
 6. قیمت فیلتر گیربکس جک
 7. نتیجه گیری

مفهوم کلی فیلتر روغن گیربکس جک

یکی از قطعات مهم در گیربکس اتومات جک که می تواند ذرات آلوده و رسوبات از روغن گیربکس را جدا کند فیلتر روغن گیربکس جک می باشد از آنجایی که روغن موجود در گیربکس بایستی تمیز و خالص از آلودگی باشد تا بتواند کارایی گیربکس اتومات را بالا ببرد همین امر نیاز به فیلتراسیون در گیربکس اتومات را دارد که  وظیفه اصلی خالص کردن از الودگی بر فیلتر گیربکس می باشد.

فیلتر های گیربکس اتومات از مواد مختلفی مانند مانند پارچه‌ای، پلی استر، فیبر شیشه‌ای یا فلزی تولید می شوند شکل ظاهری این فیلتر دارای شبکه هایی که به صورت باز و بسته می باشند دیده می شود این شبکه ها قادر هستند که آلودگی های موجود در روغن گیربکس را جدا کنند و از بازگشت آنها به گیربکس جلوگیری کنند.

برای عملکرد بهتر و بالا بردن کارایی در گیربکس جک بایستی همیشه به صورت منظم اقدام به تعویض فیلتر روغن گیربکس جک نمود در برخی از خودرو های جک می توان فیلتر روغن گیربکس را شستشو داد و دوباره از آن استفاده کرد در هر صورت از امکان تعویض و یا شسشتشوی فیلتر گیربکس بایستی آن را در طی دوره های مناسب در گیربکس جک ،سرویس آن انجام گرفته شود.

تعویض فیلتر گیربکس جک

وظیفه فیلتر روغن گیربکس جک

ایجاد خالصی و پاک کردن آلایندگی در روغن گیربکس جک بر عهده فیلتر روغن گیربکس می باشد در واقع فیلتر گیربکس به عنوان قسمت مهمی در گیربکس اتومات می باشد که در مسیر عبوری روغن گیربکس واقع شده است که وظیفه اصلی فیلتر روغن گیربکس در زیر آورده شده است:

 1. عبور روغن از فیلتر گیربکس جک
 2. تصفیه و جدا سازی آلایندگی ، رسوبات و گرد و غبار روغن گیربکس برعهده فیلتر گیربکس می باشد.
 3. فیلتر گیربکس جک به عنوان یک ماده فیلترکننده در گیربکس جک می باشد.
  فیلتر کردن روغن در گیربکس بر عهده قطعه مهمی در گیربکس به نام فیلتر گیربکس می باشد که معمولا از جنس پارچه ، پلی استر ، فیبر شیشه ای یا فلز ساخته می شود.
 4. وجود منافذ خالی در فیلتر گیربکس جک
  قسمتی از فیلتر گیربکس دارای یک سری منافذ یا فضای آزاد می باشد که می تواند باعث شود که از منافذ موجود آلودگی کمتری وارد روغن گیربکس گردد و این منافذ می توانند آلودگی را درون فیلتر جذب کنند و مانع از وارد شدن آلودگی در گیربکس شوند.
 5. افزایش عمر گیربکس جک
  با عبور دادن روغن از فیلتر گیربکس می توان باعث به وجود آمدن روغن گیربکس به صورت تمیز و خالص در گیربکس شود با جدا سازی آلودگی های موجود در روغن گیربکس توسط فیلتر گیربکس می توان گفت که عمر گیربکس بالا می رود و در سطح کارایی آن افزایش ایجاد می شود.
 6. حفاظت از سیستم گیربکس جک
  برای محافظت از گیربکس اتومات جک بایستی حتما در دوره های منظم اقدام به تعویض روغن گیربکس و شستشوی فیلتر گیربکس یا تعویض آن کنید و با سرویس دوره ای در تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک می توانید علاوه بر بالابردن عملکرد گیربکس ، محافظت بیشتری را در گیربکس اتومات جک داشته باشید.

علل خرابی فیلتر روغن گیربکس جک

عوامل متعددی برای خراب شدن فیلتر گیربکس اتومات جک وجود دارد که می تواند خسارات جبران ناپذیری را بر گیربکس وارد آورد در زیر مهمترین عناوین که باعث خرابی فیلتر گیربکس جک می شود آورده شده است:

 1. وجود آلودگی و رسوبات در روغن گیربکس جک
  فیلتر گیربکس اتومات جک در مدت زمان طولانی می تواند آلودگی و رسوبات را از روغن گیربکس جمع آوری کند این آلودگی ها به تدریج باعث کاهش عمر مفید فیلتر روغن گیربکس می شود.
 2. استفاده طولانی مدت از فیلتر گیربکس جک
  پایین آمدن کارایی و سایش فیلتر گیربکس می تواند در استفاده طولانی مدت از آن و تعویض نکردن به موقع روغن گیربکس باشد که در صورت تعویض نکردن به موقع فیلتر گیربکس می تواند عمل تصفیه روغن گیربکس انجام گرفته نشود و باعث خرابی گیربکس گردد.
 3. نصب فیلتر گیربکس اتومات جک به درستی انجام نشده باشد.
  گاهی اوقات خرابی در فیلتر گیربکس به نصب نادرست و نامناسب آن در گیربکس منجر می شود تا جایی که عمل فیلتر شدن روغن به درستی انجام نمی گیرد.
 4. خراب شدن زود بهنگام فیلتر گیربکس جک
  دیر تعویض شدن روغن گیربکس و عدم سرویس های دوره ای گیربکس اتومات جک می تواند میزان آلایندگی در روغن گیربکس را بالا ببرد تا جایی که این آلایندگی می تواند میزان عمر فیلتر گیربکس را پایین بیاورد و منجر به خرابی آن شود.

برای پیشگیری از خرابی فیلتر روغن گیربکس اتومات جک، توصیه می‌شود فیلتر را به تناسب با شرایط کار و طبق راهنمای تولید کننده مناسب انتخاب و به طور منظم تعویض کنید. همچنین، نگهداری و تمیز کردن منظم سیستم روغن گیربکس جک نیز می‌تواند از خرابی فیلتر جلوگیری کند.

نشانه خرابی فیلتر روغن گیربکس جک

با توجه به تعاریف بالا از فیلتر گیربکس جک می توان به اهمیت آن در محافظت و کارایی گیربکس اتومات جک پی برد با دانستن نشانه های خرابی فیلتر گیربکس می توان از صدمه خوردن بیشتر گیربکس جلوگیری کرد در زیر مهمترین علامت های معیوب بودن فیلتر گیربکس اتومات جک آورده شده است :

 1. افزایش دما در گیربکس اتومات جک
  وجود روغن آلوده و تمیز نبودن آن در سیستم گیربکس اتومات جک می تواند نشانه عدم فیلتر شدن روغن گیربکس توسط فیلتر گیربکس باشد بنابراین می توان عدم دمای مناسب در گیربکس اتومات جک در خرابی فیلتر گیربکس دانست.
 2. شنیده شدن صدای غیر عادی از گیربکس اتومات جک
  به گوش رسیدن صدای زوزه ، تیغه ای کردن یا صداهای غیر معمول از گیربکس اتومات جک می تواند نشان دهنده کثیفی در روغن گیربکس و خرابی فیلتر گیربکس اتومات جک باشد.
 3. عدم قدرت کافی در گیربکس اتومات جک
  وجود روغن ناپاک و سالم در گیربکس به دلیل فیلتر نشدن آن می تواند کاهش قدرت حرکتی در گیربکس اتومات جک را ایجاد کند بنابراین در صورت امکان بایستی فیلتر گیربکس در تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک تعویض و سرویس شود.
 4. دیده شدن تغییرات در عملکرد گیربکس اتومات جک
  در صورت معیوب بودن فیلتر گیربکس جک می توان تغییرات عملکردی در گیربکس اتومات جک مشاهده کرد که این تغییرات می توانند تاخیر در تغییر دنده ، وجود لغزش در دنده و ایراد حرکتی در خودرو را شامل شوند بنابر این برای جلوگیری از خسارات بیشتر در گیربکس اتومات جک بایستی حتما سرویس های دوره ای آن انجام گیرد.

اگر در خودرو جک خود نشانه های بالا را در گیربکس اتومات دیدید بهتر است که به یک تعمیرگاه تخصصی جک مراجعه کرده و از وضعیت روغن گیربکس و فیلتر گیربکس آن مطلع شوید و در صورت معیوب بودن آن اقدام به تعویض آن کنید.

تعویض فیلتر روغن گیربکس جک

تعویض فیلتر روغن گیربکس جک یکی از سرویس های نگهداری گیربکس و بالابردن عملکرد گیربکس  در سیستم گیربکس اتومات جک می باشد برای تعویض آن به تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک مراجعه کنید تا بتوانند سرویس های لازمه را بر روی گیربکس شما انجام دهند دقت داشته باشید که یک مکانیک گیربکس جک بایستی حتما مراحل زیر را برای تعویض فیلتر گیربکس جک انجام دهد:

 1. خرید فیلتر گیربکس اتومات جک
  برای خریدن فیلتر گیربکس مناسب برای خودرو جک بایستی آشنایی کامل به نوع فیلتر و جنس فیلتر و در نهایت کد فنی فیلتر داشته باشید در مبحث بعدی کاملا به کد فنی مربوطه جهت اقدام به خرید فیلتر گیربکس اشاره می شود.
 2. آماده سازی خودرو جک به جهت تعویض فیلتر گیربکس
  برای تعویض فیلتر گیربکس جک بایستی حتما خودرو در حالت خاموش و موتور سرد باشد تابتوانید این کار را به خوبی انجام دهید.
 3. محل قرار گیری فیلتر گیربکس جک
  در خودرو جک بنا به مدل آن ، محل قرار گیری فیلتر گیربکس متفاوت است اما در بیشتر خودرو های اتومات جک در قسمت کارتل گیربکس جک واقع شده است که با باز شدن کارتل گیربکس جک می توانید اقدام به تعویض آن کنید در موارد کمی است که فیلتر در داخل گیربکس قرار گرفته باشد و تعویض فیلتر گیربکس نیاز به باز شدن آن را داشته است.
 4. تخلیه روغن و تعویض فیلتر گیربکس جک
  حتما قبل از تعویض فیلتر گیربکس جک بایستی روغن آن را تخلیه کنید و بعد از جداسازی فیلتر گیربکس از ساعتی گیربکس جک می توانید اقدام به تعویض آن کنید.
 5. کنترل سطح روغن گیربکس اتومات جک
  بعد از تخلیه روغن و تعویض فیلتر گیربکس حتما بایستی تست کنترل سطح روغن در گیربکس با دستگاه دیاگ گیربکس اتومات چک شود و پس از اطمینان از مناسب بودن سطح روغن در گیربکس اتومات جک تقربیا کار تعویض فیلتر گیربکس تمام شده است
 6. تست و عملکرد خودرو جک
  پس از تعویض فیلتر روغن گیربکس جک، خودرو را روشن کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ نشتی وجود ندارد و فیلتر به درستی عمل می‌کند. همچنین، به عملکرد گیربکس توجه کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می‌کند

قیمت فیلتر گیربکس جک

همیشه قبل از تعویض فیلتر گیربکس جک بایستی یک مکانیک گیربکس جک اطاعات کافی درباره شکل و ابعاد فیلتر گیربکس و در آخر کدفنی فیلتر استفاده شده در گیربکس مربوطه آگاهی داشته باشد در زیر سعی شده است که علاوه بر ذکر کد فنی مربوط به فیلتر گیربکس به بخشی از خصوصیات آن نیز اشاره کنیم :

 1. قیمت فیلتر گیربکس جک S5 : برای تعویض فیلتر گیربکس اتومات جک از مدل خودرو S5 بایستی بدانیم که دو عدد فیلتر گیربکس در آن تعبیه شده است یکی از آنها فیلتر بیرونی گیربکس جک S5 می باشد که با کد فنی  1726106DT000شناخته می شود این فیلتر در قسمت بیرونی گیربکس واقع شده است و دیگری فیلتر داخلی  1726302DT000گیربکس جک S5 است که در قسمت داخلی گیربکس و در پشت ساعتی گیربکس واقع شده است و با کد فنی مشخص می شود.
 2. قیمت فیلتر گیربکس جک S3 : کد فنی مربوط به فیلتر گیربکس جک S3 که برای تعویض آن نیاز است کد 1701100U8520-28 می باشد دقت کنید که در خرید فیلتر گیربکس جک S3 با کد بالا و اصالت کالا خریداری شود تا بتوانید سرویس بهتری را بر روی گیربکس خود انجام دهید.
 3. قیمت فیلتر گیربکس جک J5 : همواره برای محافظت و نگهداری گیربکس اتومات J5 نیاز است که روغن گیربکس تعویض گردد بنابراین در صورت مشاهده خرابی فیلتر گیربکس هنگام تعویض روغن بایستی این قطعه مهم که برای تصفیه روغن مورد استفاده قرار می گیرد تعویض گردد کد فنی قطعه فیلتر گیربکس جک J5 می توان به کد S1701L21153-50288 اشاره کرد.
 4. قیمت فیلتر گیربکس جک J4 : افزایش دما در گیربکس اتومات جک J4 می تواند نشانه های متفاوتی داشته باشد و باید نزد تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک آورده شود بعد از بررسی وعلل آن اگر ایراد از فیلتر گیربکس جک J4 بود کافی است با خرید فیلتر گیربکس جک J4 با کد فنی 1701100U8520 اقدام به تعویض آن کنید.

نتیجه گیری

توصیه می‌شود فیلتر روغن گیربکس به مدت منظم و با توجه به شرایط و توصیه‌های تولید کننده خودرو تعویض شود تا همیشه از عملکرد بهینه و حفاظت از سیستم گیربکس بهره‌برده شود.

برای پیشگیری از خرابی فیلتر روغن گیربکس، توصیه می‌شود فیلتر را به تناسب با شرایط کار و طبق راهنمای تولید کننده مناسب انتخاب و به طور منظم تعویض کنید. همچنین، نگهداری و تمیز کردن منظم سیستم روغن گیربکس نیز می‌تواند از خرابی فیلتر جلوگیری کند.

تعویض فیلتر گیربکس جک

مشاوره در خرید لوازم موتوری جک و لوازم گیربکس جک

برای مشاوره و خرید لوازم یدکی جک و قطعات مرتبط با تنظیم موتور جک و گیربکس جک می توانید با فروشگاه لوازم یدکی پورمرتضی در ارتباط باشید و همچنین در صورت نیاز به تعمیر موتور جک و تعمیر گیربکس جک با شماره های تماس با ما فروشگاه تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به تعمیرگاه مربوطه جک با مکانیک ماهر راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تنظیم موتور جک در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. تعمیرگاه و مکانیکی خودرو جک
 2. تعمیرگاه و مکانیکی موتور خودرو جک
 3. تعویض تسمه تایم خودرو جک
 4. تنظمیم موتور خودرو جک
 5. تعویض پمپ روغن موتور خودرو جک
 6. تعویض دسته موتور جک
 7. تعمیر و تعویض سرسیلندر موتور جک
 8. تعویض و تعمیر بلوک سیلندر موتور جک
 9. تعویض کاتالیزور خودرو جک

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تعمیر گیربکس جک در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. تعمیر گیربکس اتومات جک مدل CVT
 2. تعمیر و تعویض گیربکس اتومات دوکلاچه جک
 3. تعمیر گیربکس جک دنده دستی
 4. تعمیرگاه و تعمیر گیربکس جک
 5. ماهک تعویض دنده گیربکس جک
 6. بلبرینگ گیربکس جک
 7. تعویض دنده برنجی گیربکس جک
 8. تعویض پوسته عقب گیربکس جک
 9. تعویض اویل پمپ گیربکس جک
 10. تعویض شفت ورودی گیربکس جک
 11. تعویض خنک کن گیربکس جک

تعمیرگاه تخصصی جک

قطعات مربوط به تعویض فیلتر روغن گیربکس جک

آخرین مطالب مربوط به تعویض فیلتر روغن گیربکس جک

seporde
tejarat
post

1
سبد خرید
مجموع: 1000 تومان
جمع کل: 1000 تومان