تعویض خنک کن گیربکس جک

تعویض خنک کن گیربکس جک


لوازم-یدکی-جک

در مدل گیربکس اتومات جک بایستی اطلاعات کافی در مورد قطعه مهم خنک کن گیربکس داشته باشید باید بدانیم چه زمانی نیاز به تعویض خنک کن گیربکس جک خواهید داشت و حتما بایستی برای تعویض آن به تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک مراجعه کنید در زیر برخی از موارد مهم برای شرح توصیف کامل آنها اشاره شده است:

 1. خنک کن گیربکس جک چیست؟
 2. علل خرابی خنک کن گیربکس جک چیست؟
 3. نشانه خرابی در خنک کن گیربکس جک چیست ؟
 4. تعویض خنک کن گیربکس جک
 5. قیمت خنک کن گیربکس جک
 6. نتیجه گیری

خنک کن گیربکس جک چیست؟

در گیربکس اتومات جک برای حفظ دمای مناسب و خنک کردن گیربکس جک نیاز به قطعه ای به نام خنک کن گیربکس جک داریم که نقش بسزایی در گیربکس اتومات دارد به صورت کلی روغن در گیربکس اتومات به عنوان یک ماده سرمایشی و روان ساز برای قطعات داخل گیربکس جک می باشد با کار کردن و عملکرد گیربکس اتومات ، دمای روغن تغییر می کند و از حالت خنک بودن به گرم شدن تبدیل می گردد اگر در این حالت دما بیش از اندازه بالا رود و روغن به طور کامل سرد نشده باشد ممکن است روغن گیربکس کیفیت و کارایی خود را ازدست بدهد برای پایین آوردن دمای روغن نیاز به خنک کن گیربکس داریم در صورت پایین نیامدن دمای روغن موجب خرابی در قطعات داخلی گیربکس اتومات جک می شود.

خنک کن گیربکس اتومات به عنوان یک سیستم خنک کننده روغن گیربکس می باشد که برای کاهش دمای روغن از آن استفاده می شود بنابراین زمانی که روغن به خنک کن گیربکس جک وارد می شود عمل کاهش دما و حفظ دمای مناسب برای روغن صورت می گیرد و سپس روغن در گیربکس گردش می کند.

زمانی که دمای روغن در گیربکس جک بالا می رود پمپ آب فعال می شود و روغن گیربکس را به رادیاتور شناخته می شود در رادیاتور خنک کن گیربکس که از طریق عبور روغن طی مسیرهای خنک کننده گرما به آن منتقل می گردد و در نهایت روغن سرد شده و دوباره به گیربکس جک باز می گردد این فرایند تا زمان خنک کردن روغن گیربکس ادامه می یابد تا از بالا رفتن دمای آن جلوگیری کند.

علل خرابی خنک کن گیربکس جک چیست؟

یکی از اهداف خنک کن گیربکس جک که می تواند عملکرد صحیح و طول عمر بالا را در قطعات گیربکس جک فراهم آورد حفظ دمای مناسب روغن گیربکس است این امر بسیار مهم می باشد بدلیل اینکه گیربکس اتومات جک از پیچیدگی و حساسیت بالایی برخودار است و حفظ دمای روغن می تواند در سلامت گیربکس اتومات جک کمک بسیار زیادی کند دز زیر برخی از عوامل خرابی در گیربکس اتومات جک اشاره شده است:

 1. رادیاتور خنک کن گیربکس جک دچار نشتی شده است.
  اگر خنک کن گیربکس دچار تغییر شکل و یا اینکه قسمت رادیاتور سوراخ باشد و این نشتی آب به گیربکس جک وارد شود می تواند باعث خرابی گیربکس اتومات جک شود.
 2. مبدل های حرارتی و لوله های خنک کن گیربکس مسدود باشد.
  در صورتی که لوله های خنک کن گیربکس دچار گرفتگی و مسدود شدن باشد جریان آب به درستی به سیستم تغذیه نمی شود و در نهایت دمای گیربکس اتومات بالا می رود و خرابی آن بسیار سریع اتفاق می افتد.
 3. ایراد در پمپ آب یا واترپمپ جک به وجود آمده باشد.
  یکی از وظایف پمپ آب ، جابجایی آب در خنک کن گیربکس می باشد در صورت عمل نکردن پمپ آب ، جریان آب به درستی در خنک کن وارد نمی شود و این می تواند زمینه خرابی گیربکس اتومات جک را فراهم آورد.
 4. ایراد در ترموستات به وجود آمده است.
  ترموسات در خودرو جک مسولیت کنترل دمای موتور را برعهده دارد اگر ترموستات به درستی عمل نکند نمی تواند آب را طی دمای بالای ایجاد شده به خنک کن گیربکس جک هدایت کند و منجر به بالا رفتن دمای روغن گیربکس می گردد و در نهایت خرابی بیشتری را درگیربکس اتومات جک شاهد خواهیم بود.
 5. مشکل در سیستم برقی خودرو به وجود آمده است.
  اگر سیستم برقی خنک کننده گیربکس جک از کار افتاده باشد ممکن است عمل خنک سازی روغن دیگر انجام نشود و این باعث دمای بالا و عیب در گیربکس اتومات جک خواهد شد.

نشانه های خرابی در خنک کن گیربکس جک چیست ؟

در زمانی که خنک کن گیربکس اتومات با معیوب می شود برخی نشانه ها وجود دارند که می تواند این اطمینان را به مکانیک ماهر جک بدهد که خنک کن گیربکس خراب باشد در زیر به آنها اشاره شده است :

 1. بالارفتن دما در گیربکس اتومات جک
  در زمانی که خنک کن گیربکس خراب باشد دمای مربوط به گیربکس افزایش یافته و برای جلوگیری از خسارت های بیشتر در گیربکس اتومات بایستی سریعا در تعمیرگاه گیربکس جک اقدام به تعویض آن کنید.
 2. شنیدن صدای غیر معمول از سمت خنک کن گیربکس
  به گوش رسیدن صداهای نامتعارف از گیربکس اتومات جک مانند صدای خرد شدن یا طنین می تواند نشانه خرابی در قطعه مربوطه باشد.
 3. نشتی مایعات از سمت پوسته گیربکس اتومات
  مشاهده مایعات در اطراف لوله های ورودی گیربکس اتومات می تواند خرابی از خنک کن گیربکس را به مکانیک هشدار دهد برای جلوگیری از نشتی مایعات حتما بایستی اقدام به تعویض آن کرد و لوله های ورودی به گیربکس را به جهت گرفتگی آن شستشو انجام داد.
 4. وجود عملکرد ضعیف در خنک کن گیربکس اتومات
  اگر خنک کن گیربکس به صورت مداوم عملکرد ضعیفی از خود داشته باشد مشکل درگیربکس اتومات جک ایجاد می کند.
 5. وجود لرزش های غیر عادی در خنک کن گیربکس اتومات می تواند نشانه خرابی و معیوب بودن آن باشد.

تعویض خنک کن گیربکس جک

تعویض خنک کن گیربکس جک

برای تعویض خنک کن گیربکس اتومات جک نیاز است توسط مکانیک ماهر در تعمیرگاه تخصصی گیربکس انجام گیرد و بودن تکنسین مربوط به آن می تواند فرایند تعویض آن را بادقت بیشتری انجام دهد برای تعویض خنک کن گیربکس جک کافی است مکانیک ماهر جک اقدامات زیر را انجام دهد:

 1. پیش از انجام تعویض خنک کن گیربکس بایستی برق خودرو قطع شود و اقدام قطع برق باعث می شود که مانع از هرگونه اتصالی برقی برای خرابی در قطعات نظیر کامپیوتر موتور را ایجاد کند.
 2. یکی از کارهای که برای تعویض خنک کن بایستی انجام گیرد تخلیه مایع خنک کن می باشد بدین صورت که با تحت فشار دراوردن رادیاتور می توان تخلیه مایع را از خنک کن گیربکس انجام داد.
 3. با توجه به مدل های متفاوت گیربکس اتومات در خودرو جک بایستی خنک کن قدیمی را از سیستم گیربکس خارج کرده که این کار در برخی از موارد نیاز به باز کردن کامل گیربکس اتومات می باشد.
 4. نصب خنک کن جدید بر روی گیربکس اتومات می تواند با سرویس لوله های ورودی گیربکس انجام گیرد.
 5. سیستم خنک کن نصب شده بایستی از مایع خنک کن پرشود.بنابراین از پربودن مایعات و روغن در خنک کن گیربکس اطمینان حاصل کنید.
 6. بعد از انجام مراحل بالا از عدم نشتی در خنک کن گیربکس و لوله های خنک کن گیربکس اطمینان حاصل کنید.

و در آخر اینکه توجه داشته باشید که این روند تعویض خنک کن گیربکس دقیقاً ممکن است بسته به نوع و مدل خودروتان متفاوت باشد. بنابراین، بهتر است که همیشه راهنمایی و دستورالعمل‌های تولید کننده خودرو را مطالعه کرده و در صورت لزوم به یک تکنسین مجرب مراجعه کنید.

تعویض خنک کن گیربکس جک

قیمت خنک کن گیربکس جک

قیمت خنک کن گیربکس اتومات در خودرو جک بنا به نوع گیربکس مصرفی آن متقاوت می باشد در زیر سعی شده است با ذکر کد فنی مربوطه و معرفی خنک کن گیربکس مصرفی اشاره کاملی داشته باشیم.

 • قیمت خنک کن گیربکس جک S5
  درمدل گیربکس اتومات جک S5 ، خنک کن گیربکس S5 با کد فنی 1726101DT000 مشخص می باشد در مدل خنک کن های گیربکس بهتر است کالای اصلی آن خریداری شود
 • قیمت خنک کن گیربکس جک S5 نیوفیس
  درمدل گیربکس اتومات جک S5 نیوفیس ، خنک کن گیربکس S5 نیوفیس با کد فنی 1726101DT001 مشخص می باشد در مدل خنک کن های گیربکس بهتر است کالای اصلی آن خریداری شود.
 • قیمت خنک کن گیربکس جک J5
  درمدل گیربکس اتومات جک J5 ، خنک کن گیربکس J5 با کد فنی 1301200U7054 مشخص می باشد در مدل خنک کن های گیربکس بهتر است کالای اصلی آن خریداری شود
 • قیمت خنک کن گیربکس جک S3
  درمدل گیربکس اتومات جک S3 ، خنک کن گیربکس S3 با کد فنی 1301200U2232 مشخص می باشد در مدل خنک کن های گیربکس بهتر است کالای اصلی آن خریداری شود

نتیجه گیری

در هر صورت، برای تشخیص و تعمیر خرابی در خنک کن گیربکس  جک بهتر است به یک تکنسین مجرب یا تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک مراجعه کنید. آنها قادر خواهند بود نشانه‌ها را مورد بررسی دقیق قرار داده و هر مشکلی که وجود دارد را تشخیص دهند.

مشاوره در خرید لوازم موتوری جک و لوازم گیربکس جک

برای مشاوره و خرید لوازم یدکی جک و قطعات مرتبط با تنظیم موتور جک و گیربکس جک می توانید با فروشگاه لوازم یدکی پورمرتضی در ارتباط باشید و همچنین در صورت نیاز به تعمیر موتور جک و تعمیر گیربکس جک با شماره های تماس با ما فروشگاه تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به تعمیرگاه مربوطه جک با مکانیک ماهر راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تنظیم موتور جک در زیر به آنها اشاره شده است:

   1. تعمیرگاه و مکانیکی خودرو جک
   2. تعمیرگاه و مکانیکی موتور خودرو جک
   3. تعویض تسمه تایم خودرو جک
   4. تنظمیم موتور خودرو جک
   5. تعویض پمپ روغن موتور خودرو جک
   6. تعویض دسته موتور جک
   7. تعمیر و تعویض سرسیلندر موتور جک
   8. تعویض و تعمیر بلوک سیلندر موتور جک
   9. تعویض کاتالیزور خودرو جک

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تعمیر گیربکس جک در زیر به آنها اشاره شده است:

  1. تعمیر گیربکس اتومات جک مدل CVT
  2. تعمیر و تعویض گیربکس اتومات دوکلاچه جک
  3. تعمیر گیربکس جک دنده دستی
  4. تعمیرگاه و تعمیر گیربکس جک
  5. ماهک تعویض دنده گیربکس جک
  6. بلبرینگ گیربکس جک
  7. تعویض دنده برنجی گیربکس جک
  8. تعویض پوسته عقب گیربکس جک
  9. تعویض اویل پمپ گیربکس جک
  10. تعویض شفت ورودی گیربکس جک

تعمیرگاه و مکانیکی تخصصی جک

قطعات مربوط به تعویض خنک کن گیربکس جک

آخرین مطالب مربوط به تعویض خنک کن گیربکس جک

seporde
tejarat
post

1
سبد خرید
مجموع: 1000 تومان
جمع کل: 1000 تومان