تعویض اویل پمپ گیربکس جک

تعویض اویل پمپ گیربکس جک


لوازم-یدکی-جک

برای اطلاع از تعویض اویل پمپ گیربکس جک کافی است به یک تکسین ماهر جک مراجعه کنید تا بتوانید این قطعه حیاتی در گیربکس جک را بررسی کنید و برای تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید در زیر به صورت کامل تعاریف و نشانه های خرابی اویل پمپ گیربکس جک به همراه قیمت اویل پمپ گیربکس جک شرح داده شده است:

 1. اویل پمپ گیربکس جک چیست؟
 2. علل خرابی اویل پمپ گیربکس جک چیست؟
 3. نشانه خرابی در اویل پمپ گیربکس جک چیست ؟
 4. تعویض اویل پمپ گیربکس جک
 5. قیمت اویل پمپ گیربکس جک
 6. نتیجه گیری

اویل پمپ گیربکس جک چیست؟

یکی از قطعات مهم در گیربکس جک اتومات که برای پمپاژ روغن گیربکس مورد استفاده قرار می گیرد اویل پمپ گیربکس نامیده می شود به اویل پمپ گیربکس ، پمپ روغن

گیربکس یا در اصطلاح انگیسی Oil Pump Gearbox نیز گفته می شود به عبارت کلی باید گفت که پمپ روغن گیربکس می تواند فشار و چرخش روغن را در گیربکس ایجاد کند و روغن به اجزای دیگر گیربکس برای روان کاری تغذیه می شود.

اویل پمپ گیربکس جک در بخش پوسته جلویی گیربکس جک نصب شده است این قطعه داری یک میل بلند و دو صفحه و یک کاسه نمد تشکیل شده است در زمانی که نیروی موتور به گیربکس جک منتقل می شود توسط ساعتی گیربکس جک میزان روغن پمپاژ شده توسط اویل پمپ گیربکس جک توزیع می شود در تغییر سرعت به سرعت های بالا سنسور فشار روغن گیربکس می تواند دستورات میزان روغن از ساعتی گیربکس را در اویل پمپ هدایت کند.

در زیر برخی از وظایف مهم در اویل پمپ گیربکس جک اشاره شده است:

 1. ارسال روغن به سایر قطعات گیربکس جک توسط اویل پمپ گیربکس انجام می گیرد.
 2. توزیع مناسب روغن در میان قطعات گیربکس برای جلوگیری از افت دما و کم شدن اصطحلاک قطعات درون گیربکس از وظایف اویل پمپ گیربکس جک می باشد.
 3. بالابردن عملکرد و راندمان گیربگس جک در توزیع روغن بخصوص در زمان ایجاد فشار بالا در گیربکس جک برعهده اویل پمپ گیربکس جک می باشد.

تعویض اویل پمپ گیربکس جک

علل خرابی اویل پمپ گیربکس جک چیست؟

با توجه به آشنایی اویل پمپ گیربکس در بالا نوبت به عواملی که باعث معیوب شدن اویل پمپ گیربکس می گردد در زیر آورده شده است:

 • فشار روغن در گیربکس جک پایین باشد.

اگر در گیربکس اتومات جک میزان روغن گیربکس کم باشدو یا فشار برای روانه کردن روغن در میان سایر قطعات پایین باشد باعث خرابی در اویل پمپ گیربکس می گردد.

 • نشتی روغن از گیربکس اتومات جک

نشتی روغن از کاسه نمد اویل پمپ گیربکس جک و یا از محفظه پوسته گیربکس جک می تواند باعث معیوب شدن اویل پمپ گیربکس جک می گردد.

 • وجود آلایندگی در روغن گیربکس جک

مشاهده ذرات گرد و غبار در روغن گیربکس جک و یا اینکه بالا بودن الایندگی روغن گیربکس جک می تواند باعث خرابی در اویل پمپ گیربکس جک گردد. این ذرات می تواند فیلتر روغن گیربکس را مسدود کند و در نهایت روغن کافی برای فشار اویل پمپ گیربکس وجود نداشته باشد.

 • فرسودگی و سایش در قطعات داخلی گیربکس جک

قطعات داخلی گیربکس جک در صورت خرابی و اصطحلاک بالا می تواند فرسودگی را در اویل پمپ گیربکس جک گردد که می توان به صورت کلی گفت که استفاده مداوم از گیربکس ، نقص در نگهداری و سرویس گیربکس ، وجود ارتعاش و لرزش در گیربکس جک می تواند باعث صدمه زدن به اویل پمپ گیربکس جک گردد.

 • وجود ایراد در فیلتر گیربکس جک

در صورتی که عملکرد فیلتر گیربکس جک بدرستی انجام نگیرد به آلودگی در روغن گیربکس جک منجر خواهد شد و در نهایت می تواند اویل پمپ گیربکس جک را آسیب وارد کند.

 • نصب نادرست در گیربکس جک

در زمانی که گیربکس جک به درستی نصب شده باشد و نیروی وارد شده به گیربکس بیش از اندازه باشد می تواندباعث خرابی در اویل پمپ گیربکس جک گردد.

نشانه خرابی در اویل پمپ گیربکس جک چیست ؟

ایراد و معیوب شدن در اویل پمپ گیربکس جک می تواند نشانه های متفاوتی داشته باشد از مهمترین نشانه ها و علامت های خرابی گیربکس جک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شنیدن صدای غیر عادی از گیربکس جک

اگر از گیربکس جک صدای شبیه به صدای هواکش ، صدای وان وان یا صدای قرقره ای قوی در زمان رانندگی بشنوید نشان دهنده معیوب بودن اویل پمپ گیربکس خواهد بود.

 • کاهش قدرت حرکتی گیربکس جک

در صورتی که خودرو در سرعت گیری نسبت به قبل کند شده باشد و از قدرت و شتاب کمتری برخوردار شده است ویا اینکه در سرعت بالاتر شتاب کمتری را داشته باشد احتمال خرابی در اویل پمپ گیربکس جک وجود دارد.

 • وجود حرارت بالا در گیربکس جک

در زمانی که اویل پمپ گیربکس جک دچار ایراد شده باشد جریان نامناسب روغن در گیربکس به وجود می آید و دمای گیربکس و گرمای گیربکس به صورت نامتعادل بالا رفته و خرابی را در قطعات دیگر گیربکس جک به وجود می آورد.

 • پمپاژ روغن در گیربکس جک به صورت ناقص انجام می شود.

تامین نشدن روغن کافی در گیربکس جک می تواند باعث لرزش در گیربکس جک گردد و تنها دلیل برای نرسیدن روغن به سایر قطعات معیوب بودن در اویل پمپ گیربکس جک می باشد.

 • نشتی روغن از گیربکس جک

اگر نشتی روغن از نقاط مربوط به پمپاژ روغن در گیربکس باشد ممکن است که اویل پمپ گیربکس جک دچار ایراد شده باشد در این هنگام زمانی که خودرو پارک باشد در قسمت پوسته جلویی گیربکس قابل مشاهده است.

نشانه خرابی در اویل پمپ گیربکس جک

تعویض و تعمیر اویل پمپ گیربکس جک

بازید و بررسی از اویل پمپ گیربکس و حتی سرویس کردن آن بایستی توسط مکانیک ماهر گیربکس جک انجام گیرد و برای تعمیر و تعویض اویل پمپ گیربکس بایستی به تعمیرگاه گیربکس جک مراجعه کنید تا بتوانید از نشانه های مربوط به خرابی گیربکس برطرف شود  در زیر مکانیک ماهر برای بازوبست کردن گیربکس و تعویض اویل پمپ بایستی مراحل زیر را انجام دهد:

 1. قطع برق از سیستم گیربکس جک نخستین گامی هست که یک مکانیک ماهر در تعمیرگاه انجام می دهد دلیل این کار بدلیل رهایی از ایجاد نوسانات در اتصالات گیرکس می باشد
 2. تخلیه روغن گیربکس قبل از باز کردن گیربکس دومین مرحله از گام تعویض اویل پمپ گیربکس می باشد. دلیل این امر برای این می باشد اطلاعات کافی در مورد روغن استفاده شده شامل مشاهده آلودگی و ذرات الاینده در گیربکس می باشد.
 3. رها کردن دسته موتور های متصل به گیربکس می تواند گیربکس را کاملا آزاد کند
 4. باز کردن گیربکس جک و خروج اویل پمپ از پوسته گیربکس جک می تواند گام بعدی از تعمیر گیربکس باشد
 5. قبل از بسته شدن اویل پمپ بایستی قطعات گیربکس شستشو گردند و فیلتر گیربکس جک تعویض گردد.
 6. بعد از سرویس دهی گیربکس جک نوبت به تست اویل پمپ گیربکس توسط مکانیک ماهر می باشد.

 

قیمت اویل پمپ گیربکس جک

در گیربکس اتومات جک بسته به نوع خودرو موجود در کرمان موتور ، اویل پمپ گیربکس متفاوت و شکل ظاهری متفاوتی خواهند داشت ولی با توجه به تعاریف بالا و نشانه های خرابی در اویل پمپ گیربکس می توان برای تمامی اویل پمپ های گیربکس در نظر گرفته شود در زیر بسته به خودرو جک ، اویل پمپ های گیربکس با ذکر کد فنی مربوطه تعریف شده اند:

 1. قیمت اویل پمپ گیربکس جک S5
  در خودرو جک S5 در قسمت گیربکس می توان برای خرید و اطلاع از قیمت اویل پمپ گیربکس جک S5 با شماره های فروشگاه در قسمت تماس با ما مراجعه کنید در گیربکس اتومات جک S5 قطعه اویل پمپ گیربکس با شماره فنی می باشد
 2. قیمت اویل پمپ گیربکس جک S3
  در خودرو جک S3 در قسمت گیربکس می توان برای خرید و اطلاع از قیمت اویل پمپ گیربکس جک S3 با شماره های فروشگاه در قسمت تماس با ما مراجعه کنید در گیربکس اتومات جک S3 قطعه اویل پمپ گیربکس با شماره فنی می باشد.
 3. قیمت اویل پمپ گیربکس جک J5
  در خودرو جک J5 در قسمت گیربکس می توان برای خرید و اطلاع از قیمت اویل پمپ گیربکس جک J5 با شماره های فروشگاه در قسمت تماس با ما مراجعه کنید در گیربکس اتومات جک J5 قطعه اویل پمپ گیربکس با شماره فنی می باشد.

نتیجه گیری

برای جلوگیری از خرابی اویل پمپ گیربکس جک، توصیه می‌شود رعایت نگهداری و تعمیرات منظم، تعویض روغن به موقع و استفاده از روغن مطابق با توصیه‌های سازنده را در نظر بگیرید. همچنین، تأمین کیفیت مناسب روغن و استفاده از محصولات اورجینال و معتبر نیز مهم است. در هر صورت، در صورت مشاهده هرگونه خرابی یا اشکال در گیربکس خودرو جک ، لازم است به یک تکنسین متخصص مراجعه کنید تا خرابی را تشخیص دهد و تعمیرات لازم را انجام دهد.

تعویض اویل پمپ گیربکس جک

مشاوره در خرید لوازم موتوری جک و لوازم گیربکس جک

برای مشاوره و خرید لوازم یدکی جک و قطعات مرتبط با تنظیم موتور جک و گیربکس جک می توانید با فروشگاه لوازم یدکی پورمرتضی در ارتباط باشید و همچنین در صورت نیاز به تعمیر موتور جک و تعمیر گیربکس جک با شماره های تماس با ما فروشگاه تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به تعمیرگاه مربوطه جک با مکانیک ماهر راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تنظیم موتور جک در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. تعمیرگاه و مکانیکی خودرو جک
 2. تعمیرگاه و مکانیکی موتور خودرو جک
 3. تعویض تسمه تایم خودرو جک
 4. تنظمیم موتور خودرو جک
 5. تعویض پمپ روغن موتور خودرو جک
 6. تعویض دسته موتور جک
 7. تعمیر و تعویض سرسیلندر موتور جک
 8. تعویض و تعمیر بلوک سیلندر موتور جک
 9. تعویض کاتالیزور خودرو جک

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تعمیر گیربکس جک در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. تعمیر گیربکس اتومات جک مدل CVT
 2. تعمیر و تعویض گیربکس اتومات دوکلاچه جک
 3. تعمیر گیربکس جک دنده دستی
 4. تعمیرگاه و تعمیر گیربکس جک
 5. ماهک تعویض دنده گیربکس جک
 6. بلبرینگ گیربکس جک
 7. تعویض دنده برنجی گیربکس جک
 8. تعویض پوسته عقب گیربکس جک

قطعات مربوط به تعویض اویل پمپ گیربکس جک

آخرین مطالب مربوط به تعویض اویل پمپ گیربکس جک

seporde
tejarat
post

1
سبد خرید
مجموع: 1000 تومان
جمع کل: 1000 تومان