• خرطومی-هواکش-موتور-جک-S5-شرکتی

خرطومی هواکش موتور جک S5 شرکتی


 • 1109010U1510
 • لوازم موتوری خودرو
 • لوازم-یدکی-جک-اس-5
 • 1650000 توماندر لوازم یدکی موتور جک ، قطعه خرطومی هواکش موتور جک S5 محصول کرمان موتور با برند جک موتورز با شناسه فنی 1109010U1510مشخص می باشد.خرطومی هواکش موتور جک اس 5 برای مدل خودرو جک اتومات و دنده قابل استفاده است.

یکی از قطعات مهم در موتور خودرو جک که باعث انتقال هوا در سیستم تهویه و یا سیستم خنک کننده موتور می باشد خرطومی هواکش موتور می باشد معمولا شکل خرطومی هواکش مانند یک لوله انعطاف پذیر و خمیده که باطول قابل تنظیم از جنس پلاستیک می باشد بیشتر مورد از استفاده خرطومی هواکش موتور جک را می توان در جمع آوری هوای خنک در بیرون و انتقال آن به سیستم سوخت واکنشی دانست بنابراین به عبارت ساده تر می توان گفت که خرطومی هواکش موتور هوا را از محیط بیرونی جذب می کند و آن را به سیستم خنک کننده موتور منتقل می کند. این قطعه، هوا را از طریق مسیر مناسب به سمت محل نیاز هدایت می‌کند تا بتواند عملکرد صحیح خنک‌کننده یا تهویه را انجام دهد.

بر اساس نیاز مورد استفاده در خودرو های جک می توان گفت خرطومی هواکش موتور دارای اشکال گوناگونی می باشد و دارای اتصالات متفاوتی از شلنگ و یا صفحات متصل کننده به سیستم های مختلف موتور را دارا است.این قطعه بایستی دارای انعطاف و قابل تنظیم باشد تا علاوه بر نصب شدن در محل خود بتواند هوا را به صورت بهینه جابجا کند.

بنابراین برای نتیجه گیری از تعریف خرطومی هواکش موتور جک باید گفت که مهمترین نقش خرطومی هواکش موتور در سیستم هوای خنک کننده موتور یا سیستم تهویه موتور این است که جمع آوری و جابجایی هوای مورد نیاز برای سوخت موتور را برعهده دارد و می تواند علاوه بر جذب هوای بیرونی موتور آن را به سوی تهویه موتور و یا خنک کننده موتور جک دانست در زیر می توان به نقش و وظیفه اصلی جابجایی هوا توسط خرطومی هواکش موتور جک اشاره کرد :

 1. جمع آوری هوای تازه : مسولیت جذب هوای تازه برای سیستم تهویه و خنک کننده موتور جک بر عهده خرطومی هواکش می باشد.
 2. خنک کنندگی موتور جک : یکی از وظایف مهم خرطومی هواکش جک می تواند توانایی خنک کنندگی برای موتور جک باشد به گونه ای که در مسیر خود هوای محیط بیرون را برای خنک کردن موتور به موتور انتقال داده و حرارت موجود از موتور را به هوا انتقال می دهد این عملکرد موجب کنترل دمای مناسب در موتور خواهد شد و از افزایش دما و خرابی زود هنگام قطعات خودرو جک جلوگیری می کند.
 3. تامین هوای مورد نیاز برای سوخت خودرو جک : بسته به مدل خودرو جک ، شکل قرار گیری خرطومی هواکش در موتور متفاوت است اما در کل باید دانست وظیفه رساندن هوا به سمت محفظه سوخت می تواند از خروطومی هوا شکل بگیرد و باعث تامین هوای سوخت خودرو جک گردد.

به طور خلاصه، خرطومی هواکش موتور جک ، مسئولیت جمع‌آوری هوای تازه، تهویه خودرو، خنک کردن موتور و تامین هوای مورد نیاز برای سوخت می‌باشد. از اهمیت بالایی برای عملکرد و کارایی موتور جک برخوردار است.

علل خرابی خرطومی هواکش موتور جک چیست؟

اهمیت و وجود خرطومی هواکش موتور جک در قسمت موتور بسیار حائز اهمیت است تا جایی که ممکن است به دلایل مختلف دچار خرابی آن گردد که از مهمترین آنها در زیر اشاره شده است:

 1. وجود سایش و زنگ زدگی در خرطومی هواکش جک : از آنجایی که قطعه خرطومی هواکش موتور به صورت مکرر در معرض هوا قرار گرفته و استفاده طولانی مدت از آن می تواند باعث سایش و زنگ زدگی در آن گردد که در هنگام وجود سایش می توان گفت که فرسودگی در آن سریع رخ می دهد و ممکن است باعث شکستگی آن گردد و هوا از آن نشت کند.
 2. عبور سخت هوا از خرطومی هواکش موتور جک : وجود آلایندگی هایی نظیر روغن ، کثیفی یا تجمع ذرات آلوده و در آخر ترشح مواد چسبنده به داخل خرطومی هواکش موتور جک می تواند علاوه بر کاهش عمر مفید آن ، موجب عدم روان بودن انتقال هوا به داخل خرطومی هواکش گردد.
 3. مشاهده ترک و تغییر شکل در خرطومی هواکش جک : در بعضی از مواقع وجود ترک خوردگی در خرطومی هواکش نشانه آغازی برای تمام شدن طول عمر مفید خرطومی می باشد و تغییر ظاهری در خروطومی هواکش منجر به افزایش دمای موتور جک می گردد.
 4. وجود آسیب فیزیکی در خروطومی هواکش جک: برخی از آسیب های فیزیکی نظیر ضربه ، گره خوردگی ، برخورد با اشیاء تیز و سخت ، سایش های مکانیکی و در آخر خرابی در جای بست در خرطومی هواکش ممکن است باعث کاهش طول عمر مفید آن گردد بنابراین نگهداری و نظارت درست بر این قطعه میتواند علاوه بر افزایش کارایی و عملکرد مطلوب آن باعث افزایش بازدهی در استفاده کردن از این قطعه گردد.
 5. نصب نادرست قطعه خرطومی هواکش جک : در صورت بستن نادرست خرطومی هواکش می تواند منجر به معیوب شدن زودرس این قطعه گردد.

برای جلوگیری از خرابی خرطومی هواکش موتور جک و حفظ عملکرد صحیح آن، منظمترین نکات عبارتند از تعویض منظم فیلترها، نگهداری دقیق و تمیزی از قطعات، توجه به شرایط و راه‌اندازی صحیح سیستم تهویه و نصب دقیق و درست آن در جای خود می باشد.

مجموعه هواکش موتور جک S5  شامل موارد زیر تشکیل شده است :

 1. هواکش کامل جک S5 اتومات (1109100U1630)
 2. هواکش کامل جک S5 دنده ای (1109100U1510)
 3. لوله خروجي فيلتر هواکش جک S5 (1109010U1510)
 4. خرطومي هواکش جک S5 (1109012U1510)
 5. پوسته بالايي هواکش جک S5 دنده ای (1109110U1510)
 6. فيلتر هوا جک S5 (1109130U1510)
 7. پايه پوسته هواکش جک S5 اتومات (1109600U1510)

مشاوره در خرید لوازم موتوری جک و لوازم گیربکس جک

برای مشاوره و خرید لوازم یدکی جک و قطعات مرتبط با تنظیم موتور جک و گیربکس جک می توانید با فروشگاه لوازم یدکی پورمرتضی در ارتباط باشید و همچنین در صورت نیاز به تعمیر موتور جک و تعمیر گیربکس جک با شماره های تماس با ما فروشگاه تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به تعمیرگاه مربوطه جک با مکانیک ماهر راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تنظیم موتور جک در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. تعمیرگاه و مکانیکی خودرو جک
 2. تعمیرگاه و مکانیکی موتور خودرو جک
 3. تعویض تسمه تایم خودرو جک
 4. تنظمیم موتور خودرو جک
 5. تعویض پمپ روغن موتور خودرو جک
 6. تعویض دسته موتور جک
 7. تعمیر و تعویض سرسیلندر موتور جک
 8. تعویض و تعمیر بلوک سیلندر موتور جک
 9. تعویض کاتالیزور خودرو جک

مطالب مرتبط با راهنمای تعمیرگاه و مکانیکی جک برای تعمیر گیربکس جک در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. تعمیر گیربکس اتومات جک مدل CVT
 2. تعمیر و تعویض گیربکس اتومات دوکلاچه جک
 3. تعمیر گیربکس جک دنده دستی
 4. تعمیرگاه و تعمیر گیربکس جک
 5. ماهک تعویض دنده گیربکس جک
 6. بلبرینگ گیربکس جک
 7. تعویض دنده برنجی گیربکس جک
 8. تعویض پوسته عقب گیربکس جک
 9. تعویض اویل پمپ گیربکس جک
 10. تعویض شفت ورودی گیربکس جک
 11. تعویض خنک کن گیربکس جک
 12. تعویض فیلتر روغن گیربکس جک
 13. تعویض کاسه نمد گیربکس جک

OUTLET PIPE ASSEMBLY OF JAC S5 (1109010U1510)

قطعات مربوط به خرطومی هواکش موتور جک S5 شرکتی

seporde
tejarat
post

1
سبد خرید
مجموع: 1000 تومان
جمع کل: 1000 تومان